22 Haziran 2021

Bitfinex Nasıl Üye Olunur?

ile bitfinex

Son zamanlarda kripto para alım satım işlemlerinin fazlalaşması ve yatırımcılar arasında popülerleşmesiyle birlikte bu sektörde hizmet veren birçok borsa sağlayıcısı ortaya çıkmıştır. Bu tür çevrimiçi hizmet sunan traderlardan en popüler olanlarından biri ise Bitfinex’tir. Bu gelişmelerle birlikte yatırımcılar Bitfinex Nasıl üye Olunur sorusuna cevap aramaktadır. Üyelik işlemlerine geçmeden önce bu platform hakkında kısa bir bilgilendirme yapalım:

Bitfinex ile İlgili Genel Bilgiler

Tam adı Biftinex olup merkezi Hong Kong’da bulunmaktadır. Bitfinex’in CEO’su Jean-Louis Van Der Velde’dir. 2012 yılında kurulmuştur ve bu tarihten itibaren hizmetlerine devam etmektedir. Bitfinex kullanıcı yoğunluğu ve güvenilirliği ile en çok tercih edilen platformlar listesinde üst sıralara çıkmayı başarmıştır. Bitfinex borsasında BTC, ETH gibi popüler kripto paranın yanı sıra birçok alt kripto para birimine de ulaşmak mümkündür.

Bitfinex Para Yatırma Ücretleri

Bitfinex hesabınıza para yatırma seçeneklerinize göre ödeyeceğiniz ücretler de farklılaşır. Banka havalesi yoluyla para yatırmayı tercih ederseniz, %0,1 gibi sabit bir ücret ödersiniz. Örnek vermek gerekirse; 10.000 $ yatırmanız durumunda 10 $ gibi küçük bir miktarda ücretlendirilirsiniz. Bunun dışında kripto para birimi ile yatırım yapmak isterseniz, içinde bulduğunuz mevcut kripto paraya bağlı olarak düşük miktarda ücret ödersiniz. Para çekme ücretlerinde havale yoluyla nakit için %0,1’lik bir fark ödersiniz. Paranızı 1 gün içerisinde çekmek isterseniz %1 ekspres ücreti ödeyebilirsiniz. Kripto para birimlerinizi çekme ücretleriniz yine kripto para biriminize göre farklılık göstermektedir.

Üyelik İşlemleri

Kripto para borsasına girmek veya farklı ve güvenli mecralar denemek isteyen yatırımcılar Bitfinex nasıl üye olunur sorusuna cevap aramaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek Bitfinex hesabınızı oluşturabilirsiniz.

  1. Bitfinex’e giriş yapın. “Kaydol” seçeneğine tıklayıp e-posta adresinizi girin. Bu Aynı zamanda kendinize kullanıcı adı ve güçlü bir şifre seçmelisiniz. 
  1. Kimlik doğrulama işlemlerinin gerçekleşmesi için ekrandaki komutları izlemeniz gerekmektedir. Bu aşamada bir takım kişisel bilgileriniz ve kimlik numaranızı gösterir bir belgeyi fotoğraflamanız istenmektedir.
  1. Bitfinex hesabınızın doğrulanmasını bekleyin. Ardından ekranın sağ üst tarafında göreceğiniz “Depozit” seçeneğine tıklayın.
  1. Hesabınız sistem tarafından tanımlandıktan sonra, Bitfinex’de günlük alım-satım işlemlerinize başlayabilirsiniz. Ekranın üst kısmındaki “Ticaret” seçeneğine tıkladığınızda ise, ana ticaret kısmına yönlendirilmeniz gerçekleştirilecektir.