Bitfinex bg
21 Temmuz 2021

Bitfinex Güvenilir mi?

ile bitfinex

Bitfinex Nedir?

Bitfinex, merkezi Çin’in Hong-Kong kentinde bulunan bir kripto para borsasıdır. Bitfinex kullanıcıları için birçok avantaj sağlamaktadır. Bitfinex kripto para borsasına para aktarımı yani kullandığınız bankadan havale ve EFT yolu ile sanal para alma işlemi diğer birçok kripto para borsasına göre oldukça düşük bir ücretlidir. Bitfinex para borsası kullanıcılarına diğer kripto para borsalarına göre de oldukça çeşitli kripto para borsası sunmakta ve diğer kripto para borsalarına göre daha düşük fiyatlardan satmaktadır.

Bitfinex Güvenilir Mi?

Bitfinex güvenilir mi sorusunun cevabı için ilk önce bitfinex’in bir kripto para borsası olduğunun ve borsada inişler ya da çıkışlar olduğunun farkına varmak lazımdır. Kripto para borsasında eğer zarar halinde iseniz bu bitfinex’in sorumluluğu altında değildir. Bitfinex üye işlemlerinde istediği telefon numarası, e-posta adresi, ikametgah bilgileri ve güncel kimlik bilgileri gibi istediği bilgiler ile hesabınızı onaylayarak sadece erişimi size ait olan bir hesaba geçiş yaptırabilirsiniz. Bu belgeler ile onaylı hesabımızda izniniz olmadığı takdirde giriş yapılamaz, para aktarılmaz ve para çekilemezdir. Bu bilgiler ile bitfinex oldukça güvenlidir.

Bitfinex’e Üye Nasıl Olunur?

Bitfinex nasıl üye olunur kripto para borsasına üye olmak için ilk önce orijinal web sitesine erişim sağlamanız gerekmektedir. Daha sonra sağ üst tarafta bulunan hesap aç bölümüne tıklayarak yeni bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Bitfinex hesap oluşturmanız için sizden birkaç bilgi istemektedir. Bu bilgileri sisteme yükledikten sonra bitfinex onaylı kullanıcı olacaksınız.

Bitfinex Üye İşleminde Hangi Bilgileri İstemektedir?

Bitfinex güvenilir mi olduğuna ilk olarak üye işlemlerine bakılıyor. Hesap açma işleminden sonra önünüze gelecek sayfada sizlerden birkaç belgeyi sisteme yüklemenizi isteyecektir. Eğer sisteme bu belgeleri yüklemediğiniz takdirde sistem kullanıcı işleminizi asla onaylamayacaktır. Sisteme yüklemeniz gerekecek belgeler şunlardır;

  • Kullandığınız telefon numarası,
  • Kullandığınız güncel e-posta adresi,
  • İkametgah adresiniz,
  • Güncel kullandığınız kimlik, ehliyet ya da pasaport
  • Bitfinex’e para aktarımı yapacağınız bankanın son üç aylık hesap özeti,
  • E-devletten ya da herhangi faturadan bulabileceğiniz ikametgah oturum belgesi ile bitfinex üyeliğinizi kolaylıkla tamamlayabilir ve kripto para alım satımına başlayabilirsiniz.